برگزاری جشن نامزدی

برگزاری جشن نامزدی

جشن نامزدی، جشنی است برای اعلام رسمی شروع نامزدی زوج بین اقوام. اما این مراسم با توجه به سلیقه ی زوج ها ساده یا با شکوه برگزار می شود.

نوع برگزاری جشن نامزدی بستگی به آداب و رسوم و فرهنگ اعضای خانواده دارد و در ایران از هر شهری به شهر دیگر کمی متفاوت است. از نکات مهم برگزاری جشن نامزدی می توان به چند مورد زیر اشاره کرد:

 

1- تشریفات جشن نامزدی: تشریفات به معنی تجملات نیست بلکه به عنوان نحوه ی برگزاری مراسم می توان از آن نام برد.برگزاری جشن نامزدی مانند تمامی مراسم های دیگر نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد، از تعیین زمان برگزاری مراسم گرفته تا نحوه ی پذیرایی میهمانان. از تفاوت های جشن نامزدی و عروسی می توان به برش کیک و هدیه دادن حلقه اشاره کرد.

2-  دکوراسیون جشن نامزدی: جشن نامزدی نسبت به جشن عروسی دوستانه تر و صمیمانه تر است به همین دلیل می توان برای دیزاین فضای جشن از سبک های متنوع و خلاقانه ترو همینطور دیزاین های فانتزی و شاد با گل آرایی رنگ های خاص استفاده کرد که این میزان راحتی قابل لمس باشد.

3- انتخاب لباس: لباس جشن نامزدی باید ساده تر و متفاوت تراز لباس عروس باشد و با توجه به اندامتان رنگ و مدل آن را انتخاب کنید. اگر اندام پری دارید پیشنهاد ما به شما رنگ های تند و کمی تیره مثل سبز و آبی کاربنی است و اگر اندام لاغر و متانسبی دارین بهتر است از رنگ های روشن مانند گلبهی، یاسی، آبی روشن و... استفاده کنید.

4- خرید حلقه ی نامزدی: حلقه ی نامزدی که از آن به عنوان نشان یاد می شود، باید با توجه به سلیقه ی شما و ظرافت انگشتانتان انتخاب شود. خرید این حلقه یا توسط خانواده ی داماد انتخاب و خریداری می شود و یا زوج آن را با هم می خرند که پیشنهاد ما هم به شما همین است. حلقه ی نامزدی نسبت به حلقه ی عروسی معمولا ساده تر و ظریف تر انتخاب می شود که می توان از حلقه های تک نگین استفاده کرد.

5- محل برگزاری جشن نامزدی: برگزاری مراسم نامزدی معمولا در باغ یا تالار انجام می شود اما با توجه به تعداد میهمانان و سبک مراسم می توان آن را در در منزل هم برگزار کرد.

 

برگزاری جشن نامزدی -2

برگزاری جشن نامزدی -1

برگزاری جشن نامزدی

Error message

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/moshiriwedding.com/public_html/includes/file.phar.inc).