مقاله

فلسفه کیک عروسی

admin ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

فلسفه کیک عروسی

یکی از رسوم زیبا در عروسی و نامزدی داشتن کیک است. امروزه  کیک و دیزاین آن یکی از دغدغه های اصلی عروس و داماد هاست. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید کیک عروسی از چه دوره ای مرسوم شده است. در این مقاله به فلفسه کیک عروسی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

در زمانی که امپراتوری رم بر تخت پادشاهی نشسته بود، یعنی چیزی حدود 400 سال قبل از میلاد مسیح در مراسم های عروسی نوعی نان طبخ می شد. رفته رفته به شیرینی این نان ها افزوده شد.

همچنین 100 سال قبل از میلاد مسیح مرسوم بود داماد سفت ترین قسمت کیک را خورده و بقیه ی نان را خورد کرده و بر سر عروس بریزد. می گویند مراسم بریدن کیک و کیک در دهان یک دیگر گذاشتن هم از این رسم سر چشمه می گیرد.

بعد از آن که در قرن 17 شکر به بازار آمد، در بریتانیا کیک های عروسی را به سبک غربی با یخ چینه مجلل رویال، آیسینگ و خمیر فوندانت تزئین می کردند. با گذشت زمان کیک عروسی جلوه ی بیشتری به خود گرفت و نقش آن در عروسی ها پر رنگ تر  شد. تا این که ملکه ویکتوریا در قرن 19 کیکی تزئین شده با یخ چینه مجلل با 36 سانتی متر عمق ، با 2.8 متر عرض و 2.2 متر ارتفاع را ابداع کرد. به همین دلیل به کیک های چند طبقه و مجلل کیک عروسی ویکتوریایی نیز می گویند. این کیک ها در اصل نوعی کیک میوه ای بودند که با یخ چینه تزئین می شدند.  اما امروزه ممکن است در این نوع از کیک ها از میوه استفاده نشود و هر چیز دیگری را جایگزین آن کنند. جالب است بدانید این سبک کیک یک سبک بنیادی در کیک های عروسی غربی به شمار می آید و طرفداران بی شماری دارد.

 

فلسفه کیک عروسی -4

فلسفه کیک عروسی -3

فلسفه کیک عروسی -2

فلسفه کیک عروسی -1

فلسفه کیک عروسی

Error message

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/moshiriwedding.com/public_html/includes/file.phar.inc).